Чим корисні танці?

Перш за все тим, що абсолютно не шкідливі для здоров»я! Починати займатися танцями можна практично з будь-якого віку. Танці хороші тим, що не потребують форсованих навантажень: організм танцюриста-початківця поступово звикає до більш складніших завдань, які виникають на тренуваннях. Крім цього, заняття в швидкому темпі і великим фізичним навантаженням чергуються з повільними, не потребуючими великого навантаження рухами.

Танці прекрасно розвивають координацію рухів. Дійсно, дуже рідко танцюристи бувають неохайними та неповоротними.

Танці сприяють розвитку правильної постави і гарної ходи. Танці розвивають дихальну систему організму людини.

Всім відомо, що танці продовжують життя, сприяють підтримці загального тонусу і дозволяють зберегти людині працездатність і життєрадісність до останніх днів життя. Чи довелось вам зустріти колись депресивного танцюриста на пенсії? Не знайдете ніколи!



Що таке танець?

Танець – це один із самих древніх видів мистецтва. Існує він стільки, скільки існує людство і буде існувати завжди. Танець – це унікальна мова спілкування, подачі почуттів, емоцій, прекрасна можливість самовираження, підвищення самооцінки, а також дуже ефективний спосіб підтримувати ідеальну форму.

Займатися танцями може будь-яка людина і кожен знаходить в танці для себе щось особливе. Танець відображає почуття, емоції. Танець, як будь-який вид фізичної активності, приносить свої результати, якщо займатися нам регулярно та інтенсивно.
 

Великий плюс танцю в тому, що абсолютно кожна людина може відчути на собі позитивний вплив танцювальної практики. Розвивається головний м»яз – серце. Танець захищає серце від передчасного старіння. А що стосується вестибулярного апарату, то координація рухав стає прекрасною. Хіба може бути таке, що танцюрист рухається в натовпі, наступає всім на ноги і зачіпає людей? Ніколи. Це завдяки прекрасній координації рухів.

Танець позитивно впливає на хребет, покращує кровообіг, розвиває гнучкість, сприяє схудненню.
Танець це просто приємно. Це спосіб відволіктись від повсякденних турбот і відпочити, зніти напругу покращити настрій і душевний стан, фізично розім»ятись.

                                               

                                    Як швидко сісти на шпагат. Комплекс вправ на розтягування. 

Здатність суглобів здійснювати рухи максимально можливої для них амплітуди - називаєтся гнучкістю. Ця якість залежить від сили і еластичності примикаючих до суглобів м'язів і від натягнення зв'язок, що управляють рухливістю суглобів. 

Розрізняють дві форми гнучкості: 
- активну, що характеризується величиною амплітуди рухів при самостійному виконанні вправ завдяки м'язовим зусиллям; 
- пасивну, характеризується максимальною величиною амплітуди рухів, що досягається при дії зовнішніх сил. 

Для розвитку гнучкості використовуються динамічні і статичні вправи на розтягувння. 
При динамічних розтягуваннях м'язи подовжуються до максимально можливих для них меж, шляхом багаторазового повторення вправи з поступовим збільшенням амплітуди руху. Приклад: махи ногами, нахили корпусу. Для правильного виконання динамічних розтягувань зосередьтесь на плавності рухів, що не викликають в м'язах різкого напруження. 

При виконанні статичних розтягувань навантаження на м'язи строго контролюється. Певний м'яз або м'язова група розтягується до появи в ній легкого болю і утримується в цьому положенні 10-60 секунд. Комплекси статичних вправ на розтягання можна виконувати і з партнером. 

При плануванні і побудові тренувань необхідно враховувати наступні чинники: 
Звичайно до 8 - 9 годин ранку гнучкість понижена, проте тренування для її розвитку в цей час дуже ефективне. У холодну погоду, при охолоджуванні тіла, гнучкість знижується, при підвищенні температури зовнішнього середовища, після розминки - підвищується. Стомлення знижує активну гнучкість, але може сприяти прояву пасивної. 

Час досягнення кінцевого результату, яким є шпагат, звичайно, залежить і від віку. Оптимальним вважається вік 8-10 років. У це період посадити на шпагат можна за 3-4 місяці. Далі з кожним роком необхідно додавати тиждень для досягнення результату.

До речі, ті, хто вважає, що через вік вже не зможе добитися приголомшуючих успіхів, возьміть на замітку: рухливість великих ланок тіла збільшується з 7 до 13 - 14 років і стабілізується до 16 - 17 років, а потім починає знижуватися. Разом з тим, якщо після 13 - 14 літнього віку не виконувати вправи на розтягання, то гнучкість може почати знижуватися вже в юнацькому віці. І навпаки, навіть у віці 35 - 40 років, після регулярних занять, гнучкість підвищується і навіть може перевершувати той її рівень, який був в молоді роки. 

Для досягнення максимального рівня тренованості необхідно пам'ятати: 
- тренування слід проводити щодня або двічі в день; 
- виконанню комплексу передує інтенсивне розігрівання всіх груп м'язів і суглобів; 
- час, що відводиться на розтяжку, повинен складати не менше 40-50 хвилин; 
- заняття на гнучкість краще всього проводити з ранку, тим самим, досягаючи більшої рухливості в суглобах під час основних занять, які, як правило, проходять увечері; 
- у тренованих м'язах повинне відчуватися легке натягнення. У випадку, якщо Ви відчули сильний біль, припиніть вправу. 
Запам'ятайте!! Не прагніть відразу розтягнути м'язи в максимальне положення. При надмірному розтягуванні м'яз дуже легко травмувати, а відновлення може зайняти декілька місяців. І в цьому випадку, доведеться починати все наново, причому з нижчого рівня, ніж той, на якому Ви знаходилися. 

Варіант розминки.
У розминку повинні обов'язково входити махи ногами на всіх напрямках: вперед-назад і убік. Не намагайтеся досягти в маху максимальної амплітуди. Вони не є розтягуючими вправами і призначені лише для розгону крові і загального зігрівання, а також для розминки суглобів ніг.
Обов'язково розім'яти тазостегновий суглоб, обертаючи кожною ногою, зігнутою в коліні, назовні і усередину. (У разі поганої розминки цього суглоба при посадці на шпагат ви відчуватимете біль в тазостегновому суглобі; додаткові вправи для нього приведені нижче.) 
Ретельно розім'яти коліна, поклавши на них кисті рук, трохи присівши і обертаючи ними разом і порізно. (Це важливо тому, що коліна з віком стають дуже травматічним місцем.). 
Добре розімніть хребет, повертівши в корпусом. Виконайте глибокі нахили вперед для розминки підколінних сухожиль. Тренуйтеся, поки не торкнетеся лобом колін. 

Потрібно добре розігріти м'язи, які розтягуватимемо. Робимо випади вперед. Ногу попереду згинаємо в коліні, ззаду - відсовуємо далеко назад, ставимо на носок і прагнемо тримати прямою. Руками спираємося на коліно, а корпус тримаємо прямо. Починаємо пружинисті рухи вгору-вниз. У м'язах повинне з'явитися відчуття теплоти, тяжкості, можливо, навіть скутості. Якщо вам легко виконувати цю вправу, і ви не відчуваєте описаного ефекту, то не кидайте її, вважаючи даремною. Просто відсовуйте ногу далі назад, поступово випрямляючи передню і продовжуючи пружинити. Якщо ви хочете сісти на поздовжній шпагат, то цій вправі потрібно надавати особливу увагу. Його також можна чергувати нахилами до передньої ноги, які виконуються при розпрямленні обох ніг. Ці вправи робити завжди, оскільки вони тягнуть поздовжній шпагат і готують ноги для поперечного шпагату. 


Комплекс вправ на розтягування.


Важливо, вправи виконувати саме в тій послідовності, в якій вони вказані. Вправи виконуються зліва направо.
Опис вправ відповідає порядку їх виконання.

1. Виконуємо ривкові рухи вниз.
Витягнута нога: коліно пряме, носок і пальці ступні на себе.Опорна нога на ступні, коліно відведене максимально вбік. Режим виконання: 20-30 разів.

2. Нахил до витягнутої ноги, фіксація від 30 сек. Нахил виконується з положення, описаного в 1-ій вправі.
Режим виконання: 20 ривків, 1 нахил, по 3 підходи на кожну сторону.

3. Пахова розтяжка - з положення 1 вправи ступню витягнутої ноги вниз, п'яту вперед, стегно максимально вивести вперед. Опорну ногу покласти на коліно, ступня на внутрішньому ребрі, носок і пальці ступні на себе.
Режим виконання: Фіксована розтяжка пахових зв'язок від 30 сек.

4. З положення, описаного в 3-ій вправі підвернути зігнуту ногу всередину під себе, носок натягнути вперед (сісти на ногу). Витягнута нога без змін. Режим виконання: Фіксований нахил від 30 сек.

5. Коліна в сторони максимально, ступні в сторони. Прогинання назад, плавно, з невеликою фіксацією. Режим виконання: 30-50 разів.

6. Напівшпагат. Виконуємо ривки вниз, до максимального розтягування пахових зв'язок. Спину тримати прямо, коліно задньої ноги пряме. Режим виконання: 30-50 разів.

7. Напівшпагат з нахиленою спиною і фіксований нахил вперед. Груди опускаємо до підлоги біля п'яти передньої ноги, коліно задньої ноги тримаємо прямо. Режим виконання: фіксація положення від 30 секунд

8. Позиція, аналогічна вправі 7. Режим виконання: 20 ривків, 1 нахил. 3 підходи на кожну ногу.

9. Ривковиє нахили до витягнутої ноги, коліно пряме. Носок на себе, стегно втягнути.Режим виконання: 20-30 разів.

10. Фіксований нахил до передньої ноги. Коліно пряме, носок на себе, стегно втягнути.Режим виконання: Фіксація положення від 30 сек.

11. Зміна лівого шпагату на правий шпагат. Режим виконання: Фіксація положення від 30 сек.

12. Прямий шпагат. Режим виконання: Фіксація положення від 30 сек.

13. Сидячи розвести ноги максимально широко в сторони. Коліна прямо, носки на себе. Виконуємо ривкові нахили до кожної ноги по черзі. Режим виконання: 30 - 60 разів на кожну сторону

14. Положення аналогічно 13 вправі. Виконуємо фіксований нахил вперед. Режим виконання: Фіксація положення від 30 секунд.

15. Ноги разом, коліна прямо, носки на себе, фіксований нахил. Режим виконання: Фіксація положення від 30 секунд.

16. Поза Лотоса. Режим виконання: Фіксація в сидячому положенні від 1 хвилини.

17. Поза Лотоса, лягаємо на спину. Режим виконання: Фіксація в лежачому положенні від 1 хвилини.

18. Коліна в сторони, ступні в сторони. Спочатку сісти, потім лягти на підлогу. Режим виконання: Фіксація положення від 30 секунд.

19. Ступні разом, близько до себе. Ліктями тиснути на стегна, покласти коліна на підлогу. Режим виконання: Фіксація положення від 1 хвилини.

20. Дотягнути ступню до грудей. Фіксувати положення від 30 секунд.

21. Покласти ногу за голову. Фіксувати положення від 30 секунд.

22. Спіраль. Нижня нога лежить на підлозі, коліно зігнути, ноский на себе. Верхня нога - ступня стоїть на підлозі за коліном другої ноги. Максимальне скручування в поясниці у бік п'яти нижньої ноги.Режим виконання: Фіксувати положення від 1 хвилини


«Танець це життя…»(Айседора Дункан)
«Я повірив би тільки в
 то божество, яке вміло би танцювати!» (Ніцше)

Тіло ніколи не обманює. (Марта Грем)

Танець – це скульптура в русі. (Х. Д. Сорелл)

Танці – це вертикальне вираження горизонтальних бажань. (Джордж Бернард Шоу)
Танець – це стиль життя!

Танець  - це особливий світ. Попавши туди раз, хочеться завжди повертатися!

Танець – це вираження почуттів без слів! Це вираження самого себе!


Приєднуйтесь до світу танців! І Ви їх полюбите!

Ми допоможемо вам володіти своїм тілом, емоціями, жити яскравіше, інтенсивніше!

Вміти гарно танцювати – це вміти гарно жити! Танець  - це шлях до досконалості!